Bory Tucholskie
 Bory Tucholskie
 Babilon
 Charzykowy
 Drzewicz
 Funka
 Kontakt
Fotoalbum

Charzykowy, wieś na obrzeżach Parku Narodowego


Charzykowy (kaszb. Charzëkòwë) - wieś położona na obrzeżach Parku Narodowego Bory Tucholskie, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego w odległości około 6 km od Chojnic nad olbrzymim jeziorem Charzykowskim (1367 ha, głębokość do 30,5 m).

Jezioro Charzykowskie stworzyło wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, motorowodnych i wędkarstwa. Piaszczyste brzegi jeziora sprzyjają plażowaniu, a prastare bory kuszą bogactwem flory i fauny, w tym grzybów, jagód i innych owoców leśnych.

We wsi Charzykowy znajduje się najstarszy w Polsce klub żeglarski, założony w 1922 roku przez Ottona Weilandta. Organizowane są tu często regaty żeglarskie, również międzynarodowe. W tutejszym amfiteatrze odbywają się corocznie festiwale i koncerty, m.in. międzynarodowy festiwal folklorystyczny (lipiec) oraz festiwal piosenki żeglarskiej (sierpień).

Charzykowy, dzięki swojemu naturalnemu położeniu, stwarzają doskonałe warunki do obcowania z naturą, a bliskość Chojnic sprawia, że znaleźć tu można dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
PHP-Nuke © by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.